دستورالعمل کار با دستگاه تسمه کش

دستورالعمل کار با دستگاه تسمه کش

کار با دستگاه تسمه کش دستورالعمل خاص خود را دارد که افراد بایستی قبل از کار با این دستگاه به صورت کلی از تمامی جزئیات و نحوه عملکرد این دستگاه اطلاعاتی را به دست آورند. این دستگاه یکی از پرکارایی ترین و پرکاربردترین دستگاه در تولیدی ها و کارگاه ها می باشد.

دستگاه تسمه کش

دستگاه تسمه کش یکی از پرکاربرد ترین و کارآمدترین دستگاه های مورد استفاده در بسته بندی انواع کارتن ها و بسته ها می باشد این دستگاه با توجه به کارایی خود در انواع برندها و مدل های مختلفی تولید و عرضه می گردد که دستگاه تسمه کش های دستی اغلب برای بسته بندی های بسیار بزرگ مناسب می باشد در حالی که دستگاه های برقی به دلیل این که توان بسته بندی بسته های بزرگ را ندارند اغلب برای کارتن ها و بسته های کوچک مورد استفاده واقع می شود.

دستورالعمل کار با دستگاه تسمه کش

 

شرکت های سازنده این دستگاه در کیفیت و کارایی مختلفی این دستگاه تولید و به بازار عرضه می کنند که با توجه به طراحی و مدل های مختلف هریک از دستگاه های تسمه کش دارای دستورالعمل خاصی برای کار کردن دارد به طبع نحوه کار کردن با دستگاه تسمه کش دستی با دستگاه تسمه کش فلزی بسیار متفاوت خواهد بود که در ادامه مطالب در خصوص نحوه کارکرد این دستگاه صحبت خواهیم کرد. 

کار با دستگاه تسمه کش

کار با دستگاه تسمه کش یکی از پرمصرف ترین لوازم در کارگاه ها و کارخانجات به شمار می آید که به منظور بسته بندی کالاها محصولات در ابعاد و سایزهای مختلف مورد استفاده و بهره برداری واقع می شود. برای کار با این دستگاه بایستی دستورالعمل و نحوه کار را به خوبی آموزش دیده و به درستی از آن استفاده کرد که در صورت کوتاهی در یادگیری نحوه کار با دستگاه تسمه کش می تواند مشکلات و آسیب های جدی بر کارکنان وارد سازد. با وجود اینکه کار با دستگاه تسمه کش امری بسیار راحت و ساده ای می باشد اما در عین حال جزییات ریز و درشت خود را دارد که بایستی به این موارد دقت و توجه داشته باشید.

ابتدا تسمه را دورتا دور کالا و محصول مدنظر پیچانده و با دست چپ بخش هایی را که تسمه ها روی هم قرار می گیرند را نگه داشته و به اندازه 300 میلی متر از انتهای آن را رها کنید و سپس بخش اضافه را با دست راست بیرون بکشید. توجه داشته باشید که در این مرحله تسمه ها را بارگیری کنید که برای این امر کشنده را با دست راست و دسته را باهم نگه داشته به طوری که تسمه واقع در بالا وارد تسمه واقع در پایین شود و به صورت همزمن به داخل فضای ابزار وارد شود. توجه داشته باشید که تسمه های قرار گرفته روی هم باید از تیغه پایینی که در آن بخش کاتر ثابت واقع است جدا شده و کشنده ها را آزاد سازیم.

کار با دستگاه تسمه کش

 

دستورالعمل کار با دستگاه تسمه کش

اطلاعاتی که در بخش قبلی ذکر کردیم تنها بخشی از دستورالعمل کار با دستگاه تسمه کش می باشد که از مراحل اولیه کار بوده و بایستی با دقت و حواس جمع اجرا گردد چرا که در صورت اجرا نکردن به ترتیب این مراحل در دسته بندی کالای مدنظر با مشکل رو به رو خواهید شد. سفت کردن تسمه ها و تنظیم کشش تسمه در دستگاه تسمه کش از دیگر دستورالعمل های کار با دستگاه تسمه کش بوده و در بخش های قبلی در خصوص هریک از این موارد صحبت خواهیم کرد. دوستان می توانند با تهیه دفترچه راهنمای کار با دستگاه تسمه کش به صورت دقیق از نحوه عملکرد این محصول اطلاعات به دست آورند که مطالعه این اطلاعات در کنار عملی انجام دادن دستورالعمل می تواند در یادگیری بسیار کارساز باشد. هنگام خرید دستگاه تسمه کش باید دستورالعمل کار با آن را حتما جویا شوید.

سفت کردن تسمه ها در دستگاه تسمه کش

با رسیدن به این مرحله از کار با دستگاه تسمه کش بایستی اهرم کششی را با انگشت شست دست راست فشار دهید که در این صورا تسمه به صورت کاملا کشیده شده و پس از آن اهرم لرزشی را به اغلب به رنگ قرمز می باشد را با انگشت شست خود کاملا فشار دهید تا تسمه قطع و عمل دوخت صورت بپذیرد. نگه داشتن اهرم تا زمانی که تایمر لرزش به صورت خودکار غیر فعال نشده باید ادامه پیدا کند. پس از این مراحل کشنده و دسته دستگاه را به دست راست نگه داشته و اهرمی که در سمت مخالف می باشد را تا زمان شل شدن چرخ نگهدارنده با انگشت کوچک فشار می دهیم. پس از آن کشنده و دسته را به صورت همزمان از تسمه جدا کرده و کار با دستگاه تسمه کش به پایان می رسانیم. دقت داشته باشید که قبل از رها شدن کشش تسمه، دستگاه از تسمه جدا نشده باشد.

دستگاه تسمه کش باندتکس

 

تنظیم کشش تسمه در دستگاه تسمه کش

تنظیم کشش تسمه در دستگاه تسمه کش از جمله موضوعاتی می باشد که می توانید با استفاده از پیچ گوشتی کوچکی این عمل را انجام دهید. شما می توانید با تنظیم دریچه سوپاپ که در زیر اهرم واقع است کشش تسمه را در اندازه نیاز و مدنظر تنظیم کنید. این دستگاه می تواند به راحتی و در مدت زمان بسیار کوتاهی جعبه های مقوایی را مطابق با استانداردهای جهانی بسته بندی و تسمه کشی نماید. 

کاربرد و کارایی دستگاه تسمه کش

همانطور که در بخش های قبلی اشاره کردیم این دستگاه یکی از پرکاربرد ترین دستگاه های مورد استفاده در کارخانه ها و تولیدی ها می باشد که با استفاده از این دستگاه می توان به بهترین شکل ممکن کارتن های خود را بسته بندی و از این طریق در حین حمل و نقل از فضای مربوط به صورت بهینه استفاده کرد همچنین این امر بسیار مقرون به صرفه بوده و بدون هیچ گونه دردسر و مشکلی بسته بندی صورت می پذیرد.

آیا مایل هستید مشاوران ما با شما تماس بگیرند ؟

اینجا اقدام نمایید

لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد